Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5875486



*

nr 587 5486


Keramik

bla. ytterfoder


Utrop:

100 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 juni 2009
kl 18:14:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/6 18:01:05 1      100 kr
4/6 18:25:21 2      150 kr
5/6 12:28:28 3      300 kr
6/6 15:21:31 4      400 kr
6/6 15:28:04 3      450 kr
6/6 15:31:56 4      500 kr
8/6 18:07:43 5      Vinnande bud
8/6 18:10:03 5      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bla blomkruka blomkrukor keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24
  • 6625 Kryddburkar
    Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:11




Ladda ner broschyr