Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Jewellery / Necklace 9614031



*

nr 961 4031


NECKLACE

1950s,


1950-tal


Estimate:

400

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday May 11 2015
at 18:25:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/5 21:29:09 1      100 kr
7/5 13:33:21 2      250 kr
10/5 11:38:05 3      200 kr
10/5 11:38:05 2      250 kr (Robot)
10/5 11:38:48 3      300 kr
10/5 18:48:48 4      350 kr
10/5 18:54:26 3      400 kr
11/5 18:10:43 5      500 kr
11/5 18:11:22 3      500 kr
11/5 18:11:22 5      500 kr (Robot)
11/5 18:11:37 3      600 kr
11/5 18:13:20 5      800 kr
11/5 18:16:51 3      800 kr
11/5 18:16:51 5      800 kr (Robot)
11/5 18:20:16 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: halsband smycken vintage
  • 7091 BRACELET
    18K guld, vitt, rött guld, tvinnat. Length: 20 cm,..//
    Present: SEK 10500

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:38
  • 7172 BRACELET
    18k guld. Length: 18 cm, weight: 1, 5g ca,
    Present: SEK 1200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:17
  • 7107 Armband 18 k
    18k guld. X-länk. Length: 20 cm, weight: 41, 1,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:23
  • 7169 BROOCH
    18k guld, med opal. Diameter: 3 cm, weight: 4, 6g ca,
    Present: SEK 3400

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:34
  • 7165 BROOCH
    18k guld, omarbetad. Length: 3, 5 cm, weight: 1, 9..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:24
  • 7171 BROOCH
    cameo, 18k guld, 1954. Height: 5 cm cm, gross weig..//
    Present: SEK 3600

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:38




Ladda ner broschyr