Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskebestick 13581308



*

nr 1358 1308


Fiskebestick

Nysilver, 12+ 12


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2020
kl 19:05:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/10 07:34:08 1      Vinnande bud
2/11 16:22:14 2      150 kr
2/11 16:22:14 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 9007 Cocktailskedar
    12 st, nysilver, Numrerade. Längd: 21,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:02
  • 9009 Kompottskedar
    12 st, silver, Norge. Längd: 14,5 cm, vikt: 255 gr ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 18:24
  • 9008 Skedar
    silver, 12+ 6 + 1 st serveringssked. Längd: 10-19,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:27




Ladda ner broschyr