KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044027

nr 1604 4027

Ã…ke Wilhelm Andersson

(1922-1988), Sverige

Oljemålning, "Landskap Mora kvarn". Signerad. Olja på pannå, 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm

Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.

Utrop:

500 kr

måndag 11 mars 2024
kl 18:43:52

Ã…ke Wilhelm Andersson

Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson