Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4003686



*

nr 400 3686


Fat

Gefle, Vinranka, Dia. 36


Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/3 18:33:40 1      100 kr
12/3 09:34:40 1      200 kr
12/3 14:32:31 2      200 kr
12/3 15:22:47 2      250 kr
13/3 15:38:21 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vinranka
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr