Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6385690



*

nr 638 5690


Vas

keramik, Sankt Erik, Uppsala, höjd: 27


Utrop:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 maj 2010
kl 17:47:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/4 23:53:13 1      100 kr
1/5 19:37:31 2      300 kr
2/5 16:23:08 3      400 kr
2/5 19:17:34 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sankt erik uppsala vas
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:09
  • 6532 Vas
    + skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:50




Ladda ner broschyr