GLASS & CERAMICS / Ceramics / Urn 8689368
*
nr 868 9368
URN
ceramics, China, Tangdynastin, height: 46. glasyrskador,
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
Estimate:
3000
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 6 2014
at 19:17:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/1 17:55:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien glasyrskador keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
6185 VASE AND COVER
China, 20th century. Height: 24 ca,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:14
-
6696 VASE AND COVER
Valado Alcobaca, Portugal, 20th century. Height: 2..//
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:59
*
URN
nr 868 9368
URN
ceramics, China, Tangdynastin, height: 46. glasyrskador,
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
| Estimate: | 3000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday January 6 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/1 17:55:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien glasyrskador keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
6185 VASE AND COVER
China, 20th century. Height: 24 ca,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:14 -
6696 VASE AND COVER
Valado Alcobaca, Portugal, 20th century. Height: 2..//
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:59



