Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner service 10381112



*

nr 1038 1112


DINNER SERVICE

46 pieces, Figgjo Flint, Norway,


46 delar, Figgjo Flint, Norge


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1300

Auction date:

Monday May 16 2016
at 19:35:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/5 06:51:09 1      1.200 kr
16/5 14:43:40 2      900 kr
16/5 14:43:40 1      1.000 kr (Robot)
16/5 15:45:30 2      1.100 kr
16/5 15:45:30 1      1.200 kr (Robot)
16/5 15:46:58 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk figgjo flint kaffekopp kaffekoppar kaffeservis mat norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
  • 6263 SOUP PLATES
    one pair, Qian Long, China, 18th century. Diameter..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:06
  • 6167 Kaffe / tekopp..
    17 pieces, Porcelaine de Paris, Limoges,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:00
  • 6340 COFFEE SET
    Royal Tuscan, England, dekor av ranka, 12 koppar, ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:52
  • 6014 COFFEE CUPS
    + side plates, 12 pieces, Royal Copenhagen, Denmar..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:53
  • 5060 COFFEE CUPS
    5 parts, Grodblad, Upsala-Ekeby, (en med glasyrska..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:51
  • 6061 COFFEE CUPS
    6 parts, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist,..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:37




Ladda ner broschyr