FURNITURE / Tables / Bedside table 8091280

nr 809 1280

BEDSIDE TABLE

med uppsats, Design: Josef Frank, Svenskt Tenn, Sweden, length: 49, width: 80, height: 83, wear, damages.

med uppsats, Design: Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, längd: 49, djup: 80, höjd: 83

Condition: slitage, skador

800

SEK 1300

Monday February 25 2013
at 20:52:57

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn