SILVER & METAL / Silver / Tea spoons 17454361
nr 1745 4361
TEA SPOONS
silver, 1837, med monogram PZ, proveniens familjen Printz, length: 14, 5 cm. Weight: 135 g,
silver, 1837, med monogram PZ, proveniens familjen Printz, Längd: 14,5 cm. Vikt: 135 g
1500
SEK 1500
Monday December 1 2025
at 20:48:28
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver