Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Frames / Ram 3967373



*

nr 396 7373


Ram

Lenght: ()


1800-tal, 44x54 med tryck "Samson et Dalia"


Estimate:

100

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday February 13 2006
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/2 21:05:55 1      150 kr
10/2 22:10:38 2      150 kr
10/2 22:11:43 2      200 kr
11/2 14:26:57 3      Vinnande bud
12/2 18:24:49 4      400 kr
12/2 18:27:01 4      500 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:29
  • 8079 VASE AND COVER
    Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:07




Ladda ner broschyr