Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 2917358



*

nr 291 7358


Ram

1800-tal, oval innermått 48,5x61


Utrop:

100 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/12 21:06:49 1      700 kr
15/12 11:19:57 2      800 kr
15/12 13:12:05 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:47
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6358 Kökshanddukar
    30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:39
  • 7170 Manschettknappar
    Ett par, 18k guld, 1946, med monogram. Vikt: 9,6g ca
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:34
  • 6383 OljemÃ¥lning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:29




Ladda ner broschyr