SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 4285454
nr 428 5454
Skål
med hänklar, Silver, Zimmerman, Furstenburg, 1800-talets första hälft
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
måndag 18 september 2006
600 kr
350 kr
450 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver