ÖVRIGT / Smycken / Ring 12354033
*
nr 1235 4033
Ring
+ hänge, 2 delar, Förgyllt silver / granater. Ringmått: 17,5mm. Vikt: ca 8 g
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:49:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 17:51:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt silver granater hänge ring smycken vintage
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:51
-
6502 Ring
18k guld, med sten. Vikt: 3,2g ca brutto, Ringmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:15
-
7111 Ring
18k guld. Med pärla, bruttovikt: 3 g. Ringmått: 17,2
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:38
-
7112 Ring
18k guld. Med tre små bå stenar. Vikt: 2 g. Ringmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:29
-
6010 Ring med sten
18k guld. Vikt: 4,7g brutto, Ringmått: 14,5cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:04
*
Ring
nr 1235 4033
Ring
+ hänge, 2 delar, Förgyllt silver / granater. Ringmått: 17,5mm. Vikt: ca 8 g
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/2 17:51:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt silver granater hänge ring smycken vintage
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:51 -
6502 Ring
18k guld, med sten. Vikt: 3,2g ca brutto, Ringmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:15 -
7111 Ring
18k guld. Med pärla, bruttovikt: 3 g. Ringmått: 17,2
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:38
-
7112 Ring
18k guld. Med tre små bå stenar. Vikt: 2 g. Ringmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:29 -
6010 Ring med sten
18k guld. Vikt: 4,7g brutto, Ringmått: 14,5cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:04



