Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8321034



*

nr 832 1034


Gerry Eckhardt

(1902-1984), Lettland


Gerry Eckhardt (1902-1984), signed, 1956, 15/20, subject size: 40x50,


ETCHING, Gerry Eckhardt (1902-1984), signerad, 1956, 15/20, motivets mått: 40x50


Gerry Eckhardt, born 1902, dead 1984, Litthuanian painter and graphic artist.

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday June 3 2013
at 18:56:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/5 09:02:19 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gerry Eckhardt

Gerry Eckhardt, born 1902, dead 1984, Litthuanian painter and graphic artist.

Read more about Gerry Eckhardt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: baltikum etsning etsningar gerry eckhardt grafik lettisk lettland nordeuropa nordeuropeisk
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr