Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Glas / Kanna 12398075



*

nr 1239 8075


Kanna

nysilver, och kristall. Höjd: 35 cm ca


Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2019
kl 19:38:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 09:35:09 1      100 kr
28/2 20:56:23 2      150 kr
3/3 22:18:15 3      200 kr
4/3 12:37:22 4      250 kr
4/3 16:07:21 3      300 kr
4/3 17:59:32 5      450 kr
4/3 18:07:22 3      400 kr
4/3 18:07:23 5      450 kr (Budbetjänt)
4/3 19:15:07 3      500 kr
4/3 19:18:47 5      700 kr
4/3 19:29:27 6      700 kr
4/3 19:29:27 5      700 kr (Budbetjänt)
4/3 19:33:25 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas kanna nysilver och kristall pläter
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22
  • 8078 Servisdelar
    55 del ca, "Kamé", Rörstrand, 11 mattallrikar, 10 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:58
  • 9200 Servisdelar
    8 delar, Lomonosov, Sovjet, märkt Made in USSR, ”C..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:12
  • 9235 Servisdelar
    80 delar, ca, Rosenthal, Maria Björnbär, 28 mattal..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:51
  • 9234 Vinkanna
    delvis silvermonterad, England, 1800-talets slut. ..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39




Ladda ner broschyr