KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751008

nr 1375 1008

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Landskap. Signerad, daterad 1930,16x26 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

9.600 kr

måndag 25 januari 2021
kl 18:23:39

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman