Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask + burk 5817653



*

nr 581 7653


Ask + burk

Hans Hedberg, längd: 13, höjd: 12, Keramik


Kondition: nagg, spricka/ sprickor

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 maj 2009
kl 18:18:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 16:12:27 1      700 kr
1/5 15:08:32 2      1.000 kr
1/5 15:37:42 1      800 kr
1/5 15:38:06 1      900 kr
1/5 18:28:03 3      1.500 kr
1/5 22:40:41 2      1.500 kr
1/5 22:41:37 2      2.000 kr
3/5 22:48:52 3      1.700 kr
3/5 22:49:13 3      2.000 kr
3/5 22:49:39 3      2.300 kr
4/5 14:26:55 2      2.600 kr
4/5 14:30:57 3      2.500 kr
4/5 14:31:15 3      3.000 kr
4/5 14:59:40 2      3.000 kr
4/5 15:00:08 2      3.100 kr
4/5 15:09:20 3      3.200 kr
4/5 16:09:38 2      3.600 kr
4/5 16:11:38 3      3.400 kr
4/5 16:11:58 3      3.600 kr
4/5 18:13:04 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask burk hans hedberg keramik
  • 6538 Ã„gghöna
    Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:03
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:02




Ladda ner broschyr