KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978355

nr 1397 8355

Alfhild Kallstenius-Åhman

(1921-2013), Sverige

Oljemålning, Alfhild Kallstenius-Åhman (1921-2013), Sverige. "Jultulpan". Signerad. Olja på duk, 24x19cm, yttermått inklusive ram: 26x21cm

Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:40:28

Alfhild Kallstenius-Åhman

Läs mer om Alfhild Kallstenius-Åhman