LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 12609118
nr 1260 9118
CANDLESTICKS
one pair, tin, IW, 1852. Height: 13, wear, damages.
Ett par, Tenn, IW, 1852. Höjd: 13
Condition: slitage, skador
SEK 150
Monday June 10 2019
at 20:03:02
3/6 21:43:55
100 kr
10/6 10:54:15
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn