BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 16217200
*
nr 1621 7200
Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 18:28:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 22:26:52
1
150 kr
20/5 17:26:27
2
Vinnande bud
20/5 17:46:05
2
justering av budtak
20/5 18:09:46
3
400 kr
20/5 18:09:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotogen ljuskronor majolika takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:13
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22
-
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:31
*
Takarmatur
Läs om budbetjänten
nr 1621 7200
Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 22:26:52 | 1 | 150 kr |
20/5 17:26:27 | 2 | Vinnande bud |
20/5 17:46:05 | 2 | justering av budtak |
20/5 18:09:46 | 3 | 400 kr |
20/5 18:09:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotogen ljuskronor majolika takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:13 -
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22
-
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:31