KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14207200

nr 1420 7200

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:21:49

27/9 19:16:49 1      Vinnande bud

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And