FURNITURE / Tables / Coffee table 15075129
nr 1507 5129
Carl Cederholm
(f. 1909), Sverige
Carl Cederholm (b. 1909), Sweden. Stil & Form, 1940s. Bord med utdragbara skivor, underliggande svart skiva. Label marked, Width: 130 cm. Width: 53 cm, height: 54 cm, wear, stains.
COFFEE TABLE, Stil & Form, 1940-tal. Bord med utdragbara skivor, underliggande svart skiva. Etikettmärkt, Bredd: 130 cm. Djup: 53 cm, höjd: 54 cm
Condition: slitage, fläckar
Carl Cederholm, Swedish möbelformgivare born 1909.
1500
SEK 1300
Monday December 5 2022
at 19:18:53
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Robot)
1.200 kr