GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 4355080

nr 435 5080

VASE

Lenght: ()

'provglas', Ewald Dahlskog (1894-1950) för Kosta, Sverige 1928, hyttarbete, spiralvriden med luftslingor, höjd 27 cm, signerad Ewald Dahlskog Provglas feb 1928, skador, lagad

300

SEK 300

Monday October 30 2006
at 16:00:00

24/10 20:59:43 1      Vinnande bud

  • Oct 30

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Read more about TEMA Ewald Dahlskog