Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13732027



*

nr 1373 2027


WATERCOLOUR

Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Sheet: 18x25 cm,


Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Bladets mått: 18x25 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday January 18 2021
at 18:23:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/1 21:05:53 1      100 kr
16/1 19:53:20 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Jan 18

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Read more about Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller stor essingen vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr