Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Tulip vase 17409351



*

nr 1740 9351


TULIP VASE

Arne Säfström, ceramics. Signed, height: 25 cm,


Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 17 2025
at 20:02:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/11 00:59:37 1      250 kr
17/11 12:40:42 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
  • 6014 COFFEE CUPS
    + side plates, 12 pieces, Royal Copenhagen, Denmar..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:53
  • 5060 COFFEE CUPS
    5 parts, Grodblad, Upsala-Ekeby, (en med glasyrska..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:51
  • 6061 COFFEE CUPS
    6 parts, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:37




Ladda ner broschyr