ART / Frames / Ram 5122385
*
nr 512 2385
Ram
Lenght: ()
Sekelskifte 1900 , förgylld, 39x71
Estimate:
300
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday Mars 3 2008
at 16:50:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 15:18:53
1
Vinnande bud
2/3 22:15:35
2
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 20:08
-
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:57
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in 10 days
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:33
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:29
-
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:41
*
Ram
nr 512 2385
Ram
Lenght: ()
Sekelskifte 1900 , förgylld, 39x71
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 450 |
| Auction date: |
Monday Mars 3 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/3 15:18:53 | 1 | Vinnande bud |
| 2/3 22:15:35 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 20:08 -
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:57 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in 10 days
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:33 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:29 -
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:41



