KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13414049

nr 1341 4049

Kaapo Rissala

(1900-1971), Finland

Oljemålning, Plöjning. Signerad, daterad. Olja på duk, 73x87 cm

Kondition: slitage, krackeleringar

Kaapo Rissala, finländsk bildkonstnär född 1900, död 1971.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 17 augusti 2020
kl 18:04:00

Kaapo Rissala

Läs mer om Kaapo Rissala