KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13414049
nr 1341 4049
Kaapo Rissala
(1900-1971), Finland
Oljemålning, Plöjning. Signerad, daterad. Olja på duk, 73x87 cm
Kondition: slitage, krackeleringar
Kaapo Rissala, finländsk bildkonstnär född 1900, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 augusti 2020
kl 18:04:00
250 kr
Kaapo Rissala
Läs mer om Kaapo Rissala