GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tomtar 5005110
*
nr 500 5110
Tomtar
11 st. keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:22:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 14:32:26
1
Vinnande bud
10/12 16:51:12
2
150 kr
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik tomtar tomte
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:22
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17
-
9346 Lockurna
Kina, nutida. Höjd: 53 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:04
*
Tomtar
nr 500 5110
Tomtar
11 st. keramik
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 14:32:26 | 1 | Vinnande bud |
| 10/12 16:51:12 | 2 | 150 kr |
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik tomtar tomte
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28 -
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:22 -
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17 -
9346 Lockurna
Kina, nutida. Höjd: 53 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:04




