Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / ByrÃ¥ar, sekretärer / ByrÃ¥+ 3627152



*

nr 362 7152


Byrå+

spegel, England


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/5 22:55:39 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
  • 6080 ByrÃ¥
    "Medevi", byrå ur Ikeas 1700-talssserie, sengustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:32
  • 6474 ByrÃ¥
    1940-tal, mahogny. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:04
  • 6396 ByrÃ¥
    2 lådor, rosa stenskiva, intarsia. Bredd: 68 cm, d..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:37
  • 6069 ByrÃ¥
    intarsia, stenskiva. Bredd: 86 cm, djup: 41 cm, hö..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:29
  • 6478 ByrÃ¥
    mahogny. Bredd: 40 cm, djup: 28 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:55
  • 6030 ByrÃ¥
    med stenskiva, sengustaviansk stil, tre lådor, mah..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:29




Ladda ner broschyr