bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13903142



*

nr 1390 3142


Vas

nutida, keramik. Höjd: 47 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 april 2021
kl 18:17:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 08:28:47 1      100 kr
12/4 18:11:41 2      150 kr
12/4 18:12:43 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nutida vas
  • 1031 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40
  • 6261 Vas
    + flaskcoasters, 5 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960)..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:45
  • 7355 Vas
    Gustavsberg. Höjd: 30 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:35
  • 6321 Vas
    Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Hö..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:33
  • 7200 Vas
    Kina, 1800-tal. Höjd: 43 cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:28
  • 6122 Vas
    Kina. Höjd: 25,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:55




Ladda ner broschyr