KONST / Litografier / Färglitografi 14052111

nr 1405 2111

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Färglitografi, Syskon. Signerad, numrerad 38/100. Motivet: 22x24, yttermått inklusive ram: 45x38 cm

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:10:05

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson