MÖBLER / Bord / Spelbord 5577234

nr 557 7234

Spelbord

nyrokoko, utfällbar skiva, längd: 89, djup: 44, höjd: 75

Kondition: slitage

Utrop:

100 kr

Såld:

850 kr

måndag 8 december 2008
kl 17:59:43

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.