GLASS & CERAMICS / Ceramics / Tekanna 3113640

nr 311 3640

Tekanna

Lenght: ()

Meissen, 17/1800-tal, H.9 (lagning)

800

SEK 500

Monday April 26 2004
at 16:00:00

Meissen
1710 startades Europas första porslinsfabrik i Meissen.