GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 12691356

nr 1269 1356

Tallrikar

4+ 1 st, fajans. Diameter: 23-25 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 19:19:51

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.