bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggrelief 13988282



*

nr 1398 8282


Puck Stocklassa

(1922-2014), Sverige


Väggrelief, Brons/keramik, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signerad, 18x9cm


Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 maj 2021
kl 18:45:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/5 09:41:34 1      300 kr
24/5 18:08:27 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Puck Stocklassa

Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.

Läs mer om Puck Stocklassa
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons keramik konsthantverk metall puck stocklassa reliefplatta relieftavla skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
  • 5528 Väggrelief
    Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 24x1..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:16
  • 8234 Väggreliefer
    3 st, Arabia, Heljä Liukko Sundström. Höjd: 24cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:52




Ladda ner broschyr