SILVER & METAL / Silver / Flaskcoaster 13603131
nr 1360 3131
Flaskcoaster
nickel silver, England, late 19th century. Height: 29,
nysilver, England, sent 1800-tal. Höjd: 29 cm
800
SEK 900
Monday November 16 2020
at 19:34:39
300 kr
350 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Robot)
800 kr
800 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.