GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dish 9501213
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (b. 1939), dish, stoneware, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm,
DISH, Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, Swedish painter, born 1939, dead .
1000
SEK 300
Monday Mars 23 2015
at 20:52:47
23/3 18:28:54