BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8548224
*
nr 854 8224
Takarmatur
majolika
Kondition: skadad
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2013
kl 19:08:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:00:37
1
100 kr
20/10 23:54:35
2
150 kr
21/10 19:00:24
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor majolika takarmatur taklampa taklampor
-
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:10
-
6405 Takarmatur
med plafond och prismor, mässing förställande blad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27
*
Takarmatur
Kondition: skadad
nr 854 8224
Takarmatur
majolika
Kondition: skadad
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 19:00:37 | 1 | 100 kr |
| 20/10 23:54:35 | 2 | 150 kr |
| 21/10 19:00:24 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor majolika takarmatur taklampa taklampor
-
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:10 -
6405 Takarmatur
med plafond och prismor, mässing förställande blad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27



