SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 2517453
nr 251 7453
Kanna
Silver, 1800-tal, H.16
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
måndag 30 juni 2003
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver