bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13977648



*

nr 1397 7648



Skulptur, Åke Weidulf, Sverige. Keramik. Signerad. Längd: 17cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 19:23:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/5 20:41:38 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke weidulf
  • 9211 Skulptur
    Austin, Klara Sever, " Sulty Awakening. Höjd: 56, ..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 20:09
  • 9195 Skulptur
    bisonoxe, keramik, Upsala-Ekeby. Höjd: 10 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 20:09
  • 9107 Skulptur
    Flodhäst, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsb..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 19:23
  • 9033 Skulptur
    Terrakotta. Höjd: 47cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 19:48
  • 9151 Skulpturer
    2 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 19:32
  • 8217 Skulpturer
    3 st, Trä. Höjd: 12-21cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 augusti kl 20:21




Ladda ner broschyr