BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Bordsfotogenlampa 10983190
*
nr 1098 3190
Bordsfotogenlampa
Majolika
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 20:04:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 06:48:39
1
100 kr
24/3 13:27:07
2
150 kr
24/3 19:45:50
3
200 kr
27/3 10:55:34
2
250 kr
27/3 17:56:33
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsfotogenlampa fotogenlampa fotogenlampor ljusstakar ljusstake majolika
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Bordsfotogenlampa
nr 1098 3190
Bordsfotogenlampa
Majolika
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 06:48:39 | 1 | 100 kr |
| 24/3 13:27:07 | 2 | 150 kr |
| 24/3 19:45:50 | 3 | 200 kr |
| 27/3 10:55:34 | 2 | 250 kr |
| 27/3 17:56:33 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsfotogenlampa fotogenlampa fotogenlampor ljusstakar ljusstake majolika
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



