Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 9952011



*

nr 995 2011


LIGHTING ARMATURE

Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm,


Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday November 16 2015
at 20:40:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/10 21:56:16 1      1.000 kr
2/11 18:40:45 2      1.000 kr
2/11 18:40:45 1      1.000 kr (Robot)
16/11 18:15:40 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé lyktan bumlingen design ljuskronor skandinavien skandinavisk svensk sverige takarmatur taklampa taklampor
  • 6776 CHANDELIER
    with pendants, Gustavian style, 6 ljusarmar. Diame..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:25
  • 6676 CHANDELIER
    with pendants, stomme i mässing, åtta ljusarmar. D..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:36
  • 6699 CHANDELIER
    with pendants, stomme i mässing. Diameter: 33 cm, ..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:10




Ladda ner broschyr