SILVER & METAL / Silver / A compact 6067292
nr 606 7292
A COMPACT
silver, 1930s, 8x8,
Silver, 30-tal, 8x8, invändigt förgylld
Withdrawn
Monday October 26 2009
at 19:50:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver