SILVER & METAL / Silver / Tårtbestick 7308262
nr 730 8262
Tårtbestick
silver, tårtkniv tårtgaffel. Helsingfors 1900-tal. , length: ,
silver, tårtkniv tårtgaffel. Helsingfors 1900-tal. , längd: 22, 5 resp. 20, 5, 125 g
1000
SEK 700
Monday December 5 2011
at 19:03:17
5/12 15:43:31
- Thema-auction
Dec 5
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver