SILVER & METAL / Silver / Beaker 8884066
nr 888 4066
BEAKER
silver, Peter Björkman, Karlskrona 1700-tal, height: 9, 5, ca 78 g, invändigt förgylld.
silver, Peter Björkman, Karlskrona 1700-tal, höjd: 9, 5, vikt: ca 78 g
Condition: invändigt förgylld
2000
SEK 1500
Monday April 14 2014
at 20:41:03
14/4 20:36:03
- Thema-auction
Apr 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver