SILVER & METAL / Silver / Brevknivar 1651229
nr 165 1229
Brevknivar
Lenght: ()
2 st. (England 1800-tal), silver
800
SEK 850
Monday August 12 2002
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver