SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 8703324
*
nr 870 3324
Fat
pläter, dia 34
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:02:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 14:11:02
1
350 kr
20/1 15:11:02
2
350 kr
20/1 15:11:24
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat nysilver pläter silver ädelmetall
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 870 3324
Fat
pläter, dia 34
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 14:11:02 | 1 | 350 kr |
| 20/1 15:11:02 | 2 | 350 kr |
| 20/1 15:11:24 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat nysilver pläter silver ädelmetall
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24



