SILVER & METAL / Silver / Dish cover 12066215
nr 1206 6215
DISH COVER
late 19th century, England, nickel silver. Length: 45, height: 27 ca, wear.
Sent 1800-tal, England, nysilver. Längd: 45. Höjd: 27 ca
Condition: slitage
800
SEK 700
Monday September 24 2018
at 18:58:26
22/9 08:47:44
600 kr
24/9 12:04:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.