Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011



*

nr 1597 8011


Vas

Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm


Kondition: nagg

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
  • 5198 Hänkelvas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 april kl 18:48
  • 5315 Penselvas
    Kina, porslin. Höjd: 28 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 april kl 18:48
  • 5265 Vas
    Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 april kl 18:21
  • 4399 Vas
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 april kl 19:32




Ladda ner broschyr